• Zasilacz do Pegasusa

Jak powszechnie wiadomo Pegasusy IQ-502 i MT-777DX maja dość duży pobór prądu (850mA). MT-777DX jak i IQ-502 wymagają zasilacza 9V DC. Czasami zasilacz ulegnie uszkodzeniu i trzeba dokupić nowy. Czasami, tak jak to ma miejsce w opisywanym przeze mnie wątku dobrany przez dystrybutora/producenta zasilacz jest za słaby i przy dłuższej pracy intensywnie się nagrzewa.

Co wtedy wybrać?
Zasilacz stabilizowany czy niestabilizowany, impulsowy czy transformatorowy? Polecam zdecydowanie stabilizowane zasilacze impulsowe. Przewyższają transformatorowe pod każdym względem. Posiadają duże rezerwy prądowe, nie nagrzewają się, zapewniają bardzo dobre parametry napięciowe.

Co daje taki zasilacz?
Lepsze i stabilniejsze zasilanie pozwala odpocząć układom filtrującym zaimplementowanym wewnątrz konsoli. Zapewnia stabilne parametry pracy podzespołów konsoli, co dodatnio wpływa na ich żywotność i bezawaryjność.

Podsumowując, jeżeli chcemy aby nasza konsola działała jak najdłużej bezawaryjnie warto zainwestować w taki zasilacz (koszt około 35zł).

Poniżej przykładowe zdjęcia i parametry zasilacza impulsowego:
zasilacz pegasus
zasilacz pegasus

DANE TECHNICZNE

Napięcie zasilające: 100-240V/50-60Hz Napięcie wyjścia: 9 V stabilizowane Maksymalny prąd wyjściowa:2000mA(2A) Wyjście: wtyk 2.1/5.5 na przewodzie Certyfikaty: CE, CB, TUV/GS

Wspomnę jeszcze tylko o tym, że musimy dobrać zasilacz o odpowiedniej polaryzacji tj. z minusem w środku:
zasilacz pegasus

Recenzja - AdamStar

Linki do zaprzyjaźnionych serwisów: